O dopravě pelet

Distribuce pelet se provádí buď v pytlích o hmotnosti nejčastěji 15 kg, nebo komfortně cisternovým automobilem s pneumatickou dodávkou pelet hadicí. Možný je jak osobní odběr, tak dovoz až do domu nebo dokonce přímo k vašemu kotli.

Cisterna

Cisterna nafouká pomocí kompresoru a stlačeného vzduchu pelety hadicí přímo do skladovacího prostoru pelet. Součástí systému je certifikovaná váha, která měří přesnou hmotnost dodaných pelet. Pro bezobslužné plnění zásobníku je nutný sklad a kotelna – suché silo či sklep, nejlépe s podavačem do kotle. Spojení cisternového zásobení peletami a podávacího systému je ideálním řešením pro toho, kdo chce mít s topením minimální starosti. Vytápění peletami se tak může komfortem vyrovnat topení plynovým kotlem, elektřinou nebo tepelným čerpadlem.

Cisterna Cisterna Cisterna

Náklaďák s terénním vozíkem

Vybraná nákladní auta si s sebou vozí terénní vysokozdvižný vozík s náhonem na všechna tři kola. Ten je připevněn na zadní straně náklaďáku a v případě potřeby pomůže dostat náklad i do špatně dostupných míst. Díky tomuto způsobu kombinované dopravy je možné zavézt pelety téměř kamkoliv bez námahy a bez starostí.

Náklaďák s terénním vozíkem Náklaďák s terénním vozíkem Náklaďák s terénním vozíkem

Náklaďák se sklápěcím čelem nebo hydraulickou rukou

Nákladní vůz se sklápěcím čelem nebo hydraulickou rukou je správnou volbou dopravy, pokud bydlíte na dobře dostupném místě a máte prostorný dvůr nebo prostranství před domem, aby tam mohl náklaďák zaparkovat. Z nákladního vozu vám s nákladem po dlažbě, asfaltu nebo jiné zpevněné ploše pomůže např. do garáže paletový vozík, který řidiči obvykle vozí s sebou. Ale tunovou paletu bez hladkého povrchu a roviny nikam neposunete.

Náklaďák se sklápěcím čelem nebo hydraulickou rukou Náklaďák se sklápěcím čelem nebo hydraulickou rukou Náklaďák se sklápěcím čelem nebo hydraulickou rukou

Osobní odběr

Pokud preferujete osobní odběr, není to problém. Bydlíte-li v blízkosti některé z peletáren, sáčkované pelety si můžete vyzvednout osobně a přepravit na vlastní náklady. Jen největší pily nejsou na odběr pár set kilo pelet připraveny, obraťte se v tomto případě na jejich prodejce v okolí.

Osobní odběr Osobní odběr Osobní odběr